deyatinor: (Default)
Фрэнды! А посоветуйте мне хороших добрых фильмов для просмотра тёмными новогодними вечерами.
Для упрощения дам список того, что нравилось и что не нравилось смотреть в это время в предыдущие года.
НравилосьНе нравилось
Четыре рождества
Дневник Бриджит Джонс
Чарли и шоколадная фабрика
Гарри Поттер (части 1-4 и последняя)
Лоскутное одеяло (How to Make an American Quilt)
Как всё запутано (Простые сложности)
Реальная любовь (Love Actually)

Большая просьба не советовать советские и российские фильмы. Не хочется мне их смотреть на праздники.
deyatinor: (Default)
Сходила вчора в театр на "Обыкновенное чудо". Зрозуміла, що за цей рік жодного разу не була в театрі, якось не до цього було.
Актори грали гарно, музика була підібрана, а вистава не сподобалась. Щось я радянські сюжети розлюбила як клас. І герої мені якісь інфантильні, а хто не інфантильний - той трактує інших людей як сміття. І що найгірший лиходій - не той, хто вбиває і відкидає свою відповідальність, а той, хто найбільш меркантильний (хоча цей герой принаймні брав на себе відповідальність за свої дії). І до жінок ставлення як до речей (особливо мене добили другорядні героїні, яких автор віддав заміж за аб’юзерів і які стали такі щасливі-щасливі).
Хоча, ІМХО, постановники цю іронію схопили. Недарма вони взяли епіграфом до вистави пісню "Мамонты, мамонты мчатся напролом".
А ще у мене було після закінчення почуття "я так хочу, щоб мене любили (а мене ніхто не любить)"
deyatinor: (я наблюдаю мир)
Окситоцин: гормон любви и социального единства
Окситоцин способен вызывать привязанность людей друг к другу. [...]  Если отношения разрываются, этот гормон может спровоцировать очень неприятные переживания и тяжелый стресс. [...] Если социальной группе, к которой мы себя относим, грозит опасность, опять на помощь приходит окситоцин. Он помогает членам группы плотнее сомкнуть свои ряды и мобилизоваться на защиту. В этом случае миролюбивый гормон может инициировать защитную агрессию к неприятелю.

***
Страшно? Танцуй!
Так же, как улыбка (даже натянутая и совершенно неискренняя) рано или поздно приводит к тому, что тело перестраивается с супер-стресса на более мирный режим (потому что в голове и теле происходит синхронизация между разными сигналами, а с пондятыми вверх уголками рта связано очень много положительных сигналов). Точно так же есть средство от страха: движение.

deyatinor: (ежик)

Енріке Пеньялоса – колишній мер столиці Колумбії, завдяки якому в Боготі з’явились нові школи, парки, велодоріжки та одна з найкращих в світі систем громадського транспорту. Взявшись за, здавалось би, безнадійного пацієнта, Пеньялоса за три роки створив у одній із найбідніших столиць зразковий міський простір.

У нас може не вдатись виправити економіку. Можливо, ми не зробимо всіх такими багатими, як в Америці. Але ми можемо спроектувати місто так, аби дати людям гідність і змусити їх відчувати себе багатими. Місто може зробити людей щасливішими. 

Якби ми визначали наш успіх таким критерієм, як дохід на душу населення, нам би довелося визнати себе друго-, а то й третьорядним населенням – зграєю невдах. 

Які наші потреби для щастя? Ми потребуємо ходити так, як птахи потребують літати. Нам потрібно бути навколо інших людей. Нам потрібна краса. Ми потребуємо контакту з природою. І, найголовніше, – нам важливо не бути ізольованими. Ми повинні відчувати певну рівність у суспільстві.

deyatinor: (Default)
Сходила у неділю на фільм "Поводир". Він виявився набагато менш депресивним, ніж я очікувала (для мене це великий плюс). Хоча на "Оскар" не тягне (багато ляпів, недостатньо динамічний). Треба буде ще "Плем’я" подивитись (хто не знає - був скандал на тему, який фільм подавати, "Поводир" чи "Плем’я").
***
В Києві випав сніг і до сих пір лежить. Мені це подобається.
***
Купила собі розрізних малюнків та фігурок на тему Різдва. Буду різати та клеїти.
***
В неділю вперше співала сольно цілий псалом (а також антифону та аккламацію - основна солістка захворіла).
***
У нас в хорі нова жінка - переселенка з Донецька.
deyatinor: (кактус)
Я тут подумала, що з цією війною, кризою та всім іншим я зробила для себе два невеликих висновки про стосунки.
1 - під час кризи різко висвітлюються цінності людини. Будь-якої. І більш чітким стає поділ "свій-чужий".
2 - у спілкуванні з людьми, з якими у тебе різні погляди, обидві сторони постійно вирішують для себе питання, що для кожного зараз важливіше, ствердити свою думку чи зберегти стосунки. Це питання вирішують обидві сторони і при кожному спілкуванні (хоча вони можуть це робити і неусвідомлено).
deyatinor: (Default)
Я недавно прочитала книжки Ришарда Капусцінського "Автопортрет репортера". Думала, нецікаво буде. Але виявилось дуже цікаво і повчально. Далі цитати.
***
Той, хто пише про сьогодення, має, натомість, справу із божевільнею, в якій розпочався бунт пацієнтів, спалахнула пожежа, затопило погріб, а ситуація змінюється щоп’ять хвилин.
***
Пишучи, ми завжди стикаємося із загрозою сплющення минулого, розмивання історії, яка є нечувано розмаїтим процесом, що поєднує багато елементів.
***
У пресі, на телебаченні оповідь загалом тяжіє до скорочення. Тоді, коли можеш записати щонайбільше дві сторінки, немає місця на все багатство відтінків. Мусиш зосередити все в одному спостереженні, в одному реченні
***
Нема чогось такого, як об’єктивізм. Об’єктивізм - це питання сумління того, хто пише.
***
Мене цікавило явище, феномен, який полягає в тому, що стара, традиційна культура і цивілізація відкидає спробу накинути їй якийсь інший культурний взірець, взірець прогресу. І це так само універсальне явище.
***
Сьогодні вже не можна уявити собі життя світовох спільноти без медіа. [...] Небезпека полягає в тому, що медіа, які стали потугою, перестали займатися винятково інформацією. Вони поставили собі амбітнішу мету: починають формувати дійсність.
***
Роль телевізійного образу величезна. Проте мусимо усвідомлювати, що образ не викликає рефлексії, тільки впливає на наші емоції.
***
Розвиток медіа поставив перед нами одну з головних проблем етики, а саме: проблему правди та брехні.[...]тільки демократія може обмежити поле дії брехні.
***
Більше за революцію мене цікавить те, що відбувалося перед революцією; більше за фронт - те, що діється за фронтом; більше за війну - те, що відбуватиметься після війни. [...] Культура проявляється більше в щоденному житті, ніж в переворотах, саме тому до неї слід придивитися.
***
Рівень медіа точно віддзеркалює ситуацію в культурі.
***
Медіа в сучасному світі - мов шкільна дошка, яку стирають, записують знову і за мить знову начисто витирають. Цей брак тяглості призводить до того, що минуле стає не історією, а відразу археологією. Усе набуває форми скам’янілості, з якою ми вже не маємо жодного емоційного зв’язку. Це велика слабкість сучасної людини, її велике нещастя: вона не може закоренитися в історії, бо минулі події зникають з її свідомості.
***
нашою проблемою є, мабуть, не так сама кількість даних, як відсутність шансу їх переробити.
deyatinor: (я наблюдаю мир)
Я в суботу сходила до музея Тараса Шевченка на виставку робіт Марії Приймаченко, а заодно і подивилася всі інші роботи, які там були.
Ціна на вхід там просто смішна - 15 грн (трохи менше 1$).
Марія Приймаченко - відома художниця, що малювала у жанрі "наївного мистецтва". Малювала вона в основному фантастичних звірів. От таких (це одна з найвідоміших її робіт):
Альбом: misc
Виставка триватиме до 27 жовтня.

Ще в цей час в музеї була виставка Анатолія Дністрового (це такий мені невідомий письменник, що вирішив перекваліфікуватися у живописця) "Ірреальні пейзажі". Пейзажі мені теж сподобалися.
Цікаво, що на деяких картинах додавався ще рельєф і взагалі хотілося їх помацати (фото з сайту музея).
Альбом: misc

Ще я зайшла подивитись на основну експозицію, де розповідалося про Тараса Шевченка, були копії його картин. Я подумала, що у нього в принципі був вибір: стати тим, ким він став (з побічними ефектами у вигляді заслання, самотності та ранньої смерті) або бути "придворним" живописцем, малювати всяких князів-графів, їхніх дружин і дітей. Він би мав свій шматок хліба, міг би з кимось одружитися і померти у літньому віці поважною (в очах російського товариства) людиною. Все-таки талант вимагає певних жертв.
А ще я бачила польську прокламацію часів повстання 1830-31 років. Якщо замінити шрифт на сучасний, а поляків на українців, то вийде дуже схоже на те, що зараз українці росіянам кажуть (чи казали до того, як зневірились).
deyatinor: (Default)
Мій френд [livejournal.com profile] happy_journey  пропонує вікторину на знання імен і прізвищ народів Європи. Правила прості: дані імена та прізвища окремо, треба їх зібрати попарно і вказати, яка пара до якої країни відноситься. Можна попарно не збирати, просто вказати країну. Гуглити не можна.
Є дві версії гри: на 12 пар та на 54. У відповідях можна вказувати країну або регіон (наприклад Скандинавія, Югославія).
Коротка версія
Повна версія
Якщо хтось не зможе дочекатися результатів, пишіть коменти сюди, я їх прикрию (результати я знаю).

АПД. Рекорди на зараз 12/12 у короткій версії, 31% у повній.
deyatinor: (Default)
Я от зараз думаю про всякі масові процеси і про відчуття людини, яка у ці процеси втягнута. ІМХО, під час масових зрушень або змін людина найбільше відчуває себе піщинкою. Тому що навіть якщо ти ці зрушення вітаєш, то все одно від окремої людини в такий час мало що залежить. Та і наслідки змін можуть бути неочікуваними.
А тим, кому зміни не подобаються, ще гірше. Бо тяжко відчувати, що ти взагалі ніхто і твоя думка мало на що впливає. Це відчуття безсилля дуже важке, з ним важко жити.
А ті, кому якось пофіг, теж зачеплені. Бо зміни впливають на всіх.

Думаю, що є такі люди, які під час масових процесів відчувають себе "царями гори" і видряпуються нагору. Але таких людей мало, як на мене.
Ще мені здається, що під час спокійного життя, коли сильних змін не відбувається, легше себе відчувати хазяїном життя чи навпаки, захищеним від різних бур.
deyatinor: (Default)
Це сталося! Я втратила невинність! Не можу повірити;)
І що ж сталося? )

А ще зараз є акція на светри та кофтини, і ціни там дуже дешеві. Я розриваюсь між жабою і бажанням купити оцей светр (взагалі-то я спочатку хотіла оцей, але його хтось вже замовив). А сукню вже замовила.
deyatinor: (Default)
Я тут подумала, що кожна людина одночасно і хороша і погана. І кожні стосунки теж одночасно хороші і погані. І треба вміти це хороше і погане бачити (відчувати) одночасно, щоб можна було зрозуміти, чого більше, хорошого чи поганого, і далі приймати рішення про те, що робити з цими стосунками.

Думка це не моя (я її прочитала у Ялома), просто я її лише зараз зрозуміла.
deyatinor: (Default)
Я Радянський Союз не люблю. Основні причини нелюбові у мене дві: політичні репресії та аборти.
Про політичні репресії вже писано-переписано, повторюватись не буду. Щодо особистого досвіду: у мене в роду були репресовані різних видів (розкуркулені, зіслані в концтабір та розстріляні) тому питання репресій для мене багато в чому особисте і мені це періодично болить. Відповідно люди з точкою зору "що там тих 600 тис. розстріляних і 3 млн. заморених голодом, а от війна..." у мене викликають дуже неприємні відчуття і бажання з цими людьми не спілкуватися. І дуже не хочеться, щоб таке повторювалось.
Щодо абортів: коли я намагаюся уявити аборти без знеболення як засіб контрацепції (як це було в СРСР), у мене від жаху відмовляє уява. Але тоді жінки їх робили у кількості 5-10-20, це вважалося нормальним і одночасно замовчувалось (я згадку про аборт бачила лише в одній попсовій радянській книзі, де він соромливо називався "тією операцією" і робила його "погана" героїня).
Зараз СРСР розпався, але наслідки репресій лишилися (абортів теж, кількість абортів, які робляться в Україні одна з найбільших по світу). І зокрема ці наслідки полягають в існуванні великої кількості захоронень жертв масових розстрілів. Існують також захоронення жертв розстрілів часів Другої світової війни.
Ці захоронення ніби не існують, поле і поле. Про них знають здебільшого мародери, які їх розкопують у пошуках дорогоцінностей, золотих зубів тощо (посилання шукати лінь). Все це я вважаю неправильним.
На мій погляд всіх розстрілянних людей треба перепоховати. Ідеально було б якби вдалося визначити, де чий скелет лежить, бо в багатьох жертв лишились нащадки, які, можливо, б хотіли поховати своїх пращурів деінде. Але я розумію, що це навряд чи можливо, тому краще їх хоча б ховати у відведених місцях і ставити пам’ятники для нащадків.
І таки так, мені дуже імпонує ідея американців після Другої світової війни, які примушували німців викопувати і перекладати у окремі труни загиблих у концтаборах. Мені здається, що всім було б корисно викопувати скелети своїх же предків, які були розстріляні, особливо тим, хто вважає, що розстріли - то була фігня.

ЗІ Я вважаю, що _всі_ загиблі на Донбасі повинні бути ідентифіковані і поховані на цвинтарях (а не у канавах чи на полях). Пізніше, коли емоції трохи вляжуться, добре було б поставити і пам’ятники. Країни, що забувають свою історію, приречені на її повторення.
deyatinor: (Default)
В Україні наближаються вибори до парламенту.
Пропоную всім вибирати свідомо і взагалі цікавитись тим, хто й куди йде.

Подивитися, як голосував той чи інший депутат ВР можна на сайті Верховної Ради.
Також є громадські організації Чесно (публікує звіти по всіх партіях, хто голосував за "диктаторські" закони, хто був замішаний в антикорупційні скандали, кого ловили на "кнопкодавстві) та Опора (спостерігачі на виборах, інформація про порушення виборчого законодавства тощо).
Якщо хтось знає ще якісь організації, що спостерігають за виборами і публікують інформацію - пишіть їх назви в коменти, доповню.

UPD Ще поради щодо того, як дивитися кандидатів та партії.
deyatinor: (Default)
Відповідь світу на моє питання про вираження агресії.
Originally posted by [livejournal.com profile] bilet_v_zirk at Экологичное выражение агрессии?
экологичное выражение агрессии

Я очень довольна тем, как идет наш пилотный онлайн-тренинг по исследованию созависимых состояний. Это мой первый проект такого рода, и я рада, что к нему присоединилась Катя Сигитова [personal profile] f3, украсив его своим присутствием. Ее анализ отчетов участников и процесса тренинга сообщают работе новый объем и новые точные акценты. Отчеты по работе тренинга с комментариями тренеров вы можете читать ежеденельно в наших с Катей журналах, а также на самой площадке тренинга – в сообществе . Даже если вы не являетесь сейчас участником тренинга, там вы можете принять участие в открытых обсуждениях отчетов вместе с нами.

В течение месяца мы последовательно двигались по пути исследования себя в отношениях. Мы начинали с тренинга опознавания чувств и узнавания таких защитных мезанизмов, как слияние и проекция, исследовали отличия слияния от близости, учились лучше ощущать и обозначать свои границы, а также рассматривали те механизмы, которые этому мешают. Разбирались, в чем разница между предположением и реальностью, потребностью и мечтой. Учились отказывать и/или отказываться.

В последнем обсуждении тренерского отчета неоднократно возникает следующая тема. Когда человек (наконец!) обнаруживает себя среди чужих смыслов и потребностей, он становится более чувствителен к тому, что ему не подходит. Поскольку, он начинает более ясно различать, где его желание, а где не его. По сути дела, распаковывая все эти автоматизированные механизмы предательства собственных потребностей, мы запускаем процесс, обратный тому обесчувствливанию, которое сопровождало человека многие годы, пока он учился подстраиваться под тех кому было так удобно.

Неудивительно, что после таких открытий перед многими встает один и тот же вопрос: а что собственно, делать дальше? С человеком совершают некие вещи, которые ему не годятся, а он только сейчас понял, что они ему не годятся. Мириться с этим он больше не хочет. К тому же, практически все участники тренинга отмечают наличие опыта, когда подавление дискомфорта все равно ведет к разрушению отношений: люди либо отдаляются друг от друга, либо происходит взрыв, и отношения рвутся по этой причине.
Read more... )(c)
deyatinor: (я наблюдаю мир)
До 18 років я (начитавшись книжок) думала, що якщо хлопець(чоловік) виявляє мені знаки уваги, то це значить, що я йому подобаюсь і він хоче мати зі мною "серйозні стосунки". Потім виявилось, що це не завжди так (я це виявила шляхом експерименту, запропонувавши зустрічатися хлопцеві, який приходив до мене в гості, запрошував мене на повільний танок та інше).
Приблизно до того ж віку я вважала, що якщо я приваблюю хлопця в сексуальному плані, він хоче мати зі мною ті ж "стосунки". Потім виявилось, що це не так (також шляхом експерименту). Через приблизно півроку виявилось, що інколи таке буває.
Один час я начиталася книг Литвака (це такий поп-психотерапевт) і повірила, що свої прохання треба озвучувати рівно один раз. Я озвучувала їх один раз і вони ніколи не виконувалися. Тоді я зрозуміла, що просити треба доти, доки я не отримаю бажане, або не зрозумію, що в даній ситуації і від даної людини я це не отримаю.
Довгий час я вважала, що існують деякі жінки, які володіють "жіночою мудрістю" (ТМ), з якими не трапляється нічого поганого і вони завжди досягають бажаного у стосунках. Це переконання похитнулося, коли одна моя подруга, яку я вважала взірцем "жіночої мудрості" розійшлася з чоловіком. Вчора я дізналась, що ще від одної моєї подруги - володарки "жіночої мудрості" пішов чоловік через "браковану дитину". При цьому я знаю особисто і чула про батьків, які залишаються зі своїми дітьми навіть якщо ті мають дуже важкі і невиліковні хвороби.

Зараз сиджу як той Сократ і розумію, що нічого не розумію.
deyatinor: (Default)
У мене на цьому тижні час нестандартної їжі. І капусти. Зокрема, я приготувала тушену свіжу і квашену капусту з м’ясом та томатом у пиві. Виявилось смачно, я її їм третій день, не скаржачись (враховуючи що до того я декілька разів готувала так, що їла через силу, то це успіх). Взагалі, тушене м’ясо у темному пиві - це дуже смачно, дякую колишньому хлопцеві за рецепт.
Ще з’ясувалося, що ложка томатної пасти - це те, що "рятує" суп з капустою. Просто суп з капустою - гидота рідкісна, а якщо додати трохи томату, то вже можна їсти без домішок (ложка сметани або майонезу до тарілки теж допомагає, але не завжди є). Взагалі томат багато овочевих страв "витягує", зокрема я недавно спробувала кабачкову ікру (яку я ненавиджу з дитинства) з додаванням томату і червоного перцю, яка виявилась несподівано смачною.
***
Забрала парасолю, замовлену через інтернет. Вона виявилась більш насиченого кольору, ніж я очікувала. Тепер думаю, до чого вона буде пасувати. І одразу ж замовила собі пашміновий шалик (спочатку хотіла замовити три, але зусиллям волі обмежилась одним). Інтернет-магазин одягу - страшна сила. Купа всього, все таке гарне, так і тягне почати купувати.
deyatinor: (Default)
Оригинал взят у [profile] tuda_i_obratno [livejournal.com profile] tuda_i_obratno  в Рич Сноудон «Работа с насильниками, совершающими инцест: оправдания, оправдания, оправдания»

Кто насилует собственных детей? Что это за мужчины? «Извращенцы… Психи… Неадекватные мужчины… Психопаты… Монстры». Это сказал один мужчина на улице, и до недавнего времени я бы сказал то же самое, до того, как я вызвался вести психотерапевтическую группу для таких мужчин. Я был готов к встрече с монстрами: с этим бы я справился. Но я был совершенно не подготовлен к тому, кем они оказались на самом деле.

Когда я впервые вошел в комнату для психотерапии, я не мог даже открыть рот, чтобы поздороваться. Я занял свое место в их круге и сел. Когда они начали говорить, то я невольно был поражен тем, что они все были обычными парнями, обыкновенными работающими мужчинами, ничем не примечательными гражданами. Они напоминали мне тех мужчин, среди которых я вырос. У Боба была такая же манера шутить, как и у моего капитана скаутов; Питер казался таким же сдержанным и авторитетным, как и мой священник; Джордж был банкиром, членом пресвитерианской церкви и отличался такой же щепетильной вежливостью, как и мой отец; и наконец, хуже всех был Дейв, к которому я потеплел с самого начала – неожиданно он напомнил мне меня самого.
Читать дальше. Много букв. )

March 2020

S M T W T F S
1 234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 15th, 2025 10:54 am
Powered by Dreamwidth Studios