deyatinor: (Default)
Деякий час тому я з’їздила до Переяслава-Хмельницького. Це місто на південному сході Київської області. В історії відоме тим, що саме там Богдан Хмельницький підписав угоду з Росією.
Взагалі, існує два міста, назва яких походить від слова Переяславль. Це Переяслав-Хмельницький та Переславль-Залеський, який знаходиться в Ярославській області Росії та входить до т.зв. Золотого кільця. Там я теж була.
Метою мого візиту був етнографічний музей Середньої Наддніпрянщини. Я відвідала декілька таких музеїв і цей мені здався найкращим (так, навіть порівняно з київським Пирогово). Хоча музею явно не вистачає реклами, людей там мало, а шкода.
Альбом: 2015-07-03_Pereyaslav
Почнемо?
+24 фото від 1 до 19 століття з короткими поясненнями )
Є інші цікаві музеї, наприклад, музей календарно-обрядового циклу, музей лісового господарства, музей хлібу, музей транспорту, музей чийогось імені. Також є музей покинутого села, де зібрані деякі речі, фото та документи з сіл, які були відселені після Чорнобильської катастрофи. Цей музей цікавий тим, що експонати надали самі мешканці відселених сіл. При мені туди зайшла родина, вони показували дитині фото, показуючи "ось бабуся, ось дідусь".
Мені там дуже сподобалося, всім рекомендую поїхати.
deyatinor: (Default)
Купила на днях сабж. До того я з творчістю цього автора не була знайома.
Автор - літературний критик та публіцист.
Сама книга являє собою збірку статей на теми культури, написані в період 1990-2010 років.
Книга присвячена українській культурі, в основному її історії, сучасності та взаєминам з російською (імперською, радянською) культурою. Автор розглядає сучасну українську культуру як постколоніальну і відповідно визначає коло її проблем.
Книга читається легко, хоча автор трохи надуживає спеціальною термінологією.

Цитата з книги:
"Небезпека так званого ’здорового глузду’ полягає в тому, що він ґрунтується на певних, переважно неусвідомлених припущеннях і сподіваннях індивіда, котрі видаються йому відбиттям об’єктивних законів природи й суспільних норм, хоч насправді він є носієм певної ідеології, натуралізованої в стереотипних уявленнях про ’нормальність’ (і ’ненормальність’) та у відповідному дискурсі"
deyatinor: (Default)
У нас останнім часом з’явилося дуже багато стьобних і гумористичних передач і роликів про війну, про міжнародні новини і таке інше. Нижче подано один з таких роликів, "Двести з Дмітрійом Пасульовим".
Щодо мови: ведучий розмовляє на карпатському діалекті, який навіть більшість українців розуміє погано. Але по контексту здогадатись можна, про що ведеться.
deyatinor: (Default)
Сходила ввечері на відкриття французької весни - вуличне дійство "Я - мрія". Це найкраща агітація з-понад усіх, які я бачила у своєму житті. Протягом відкриття був десь півгодинний показ проекційного відео. Відео було зроблене для України і пристосоване під дзвіницю і храм Святої Софії, на фоні якого показувалося. Це була трансляція цінностей, причому транслювалося дуже акуратно і дозовано. Щодо самого відео - така уважність до деталей. Дуже сподобалось.


А ще мені стало цікаво, чи проводиться у Росії "французька весна" і якщо так, то що там показують.
deyatinor: (Default)
У мене зазвичай все йде однаково. А тут деякі зміни.
***
В п’ятницю подивилась затемнення через фільтр. Без фільтру затемнення дивитися нема сенсу, бо все одно нічого не видно.
***
В ніч з п’ятниці на суботу пройшлася "екстремальною хресною ходою" Києвом. Гуляли, молилися, спілкувалися.
***
Пересадила рослини. Минулого разу я їх же пересадила невдало. Купила іншу землю, дренаж. Може, цього разу пощастить більше.
***
Сьогодні знову з хором налажали під час виступу. Причому, це було дуже добре чутно всім. Лажа - наша візитна картка.
***
Ще одне щодо хору. Зараз до нас набігла якась нереальна кількість людей. Одних перших голосів більше десятка (інколи було і три). Чоловіків все одно мало, на жаль.
***
Взяла книжку Олександра Меня почитати. Я про нього багато чула свого часу, але нічого не читала. Виправляюся.
***
Подзвонила друзям.
deyatinor: (Default)
У нас почалася весна. Світить сонце. Із землі повилазили майбутні тюльпани (в одному місці я бачила навіть майбутні мальви). На футбольних майданчиках з’явились футболісти. У дворах хтось встановив флагшток і повісив там прапор України.
Я вийшла погуляти і біля будинку натикнулась на бабусю, на плечах у якої сиділа кішка. Причому кішка мала дуже невдоволений вигляд (чи тому, що її п’єдестал розмовляє з іншою бабусею, при з якоїсь іншої причини). Ще на стільчику біля під’їзду сидів дідусь із ходунками.
На оголошеннях біля православного храму набирають альтів, тенорів та басів до хору (з сопранами, як завжди, проблем нема). І чомусь пропонують вивчення польської вкупі із законом Божим. Двір іншого православного храму залишається обгородженим високою непрозорою огорожею (за якою пустий простір). Зате мозаїки на стінах і запис відбиває години.
deyatinor: (я наблюдаю мир)
Дуже смішна сучасна пісня на традиційну українську тематику (про кума). Авторка музики та тексту - Наталя Фаліон (я так зрозуміла, що вона і співає).

Текст пісні - http://www.pisni.org.ua/songs/2194616.html
deyatinor: (Default)
Я свого часу цікавилась (політичними) репресіями часів СРСР: читала різні мемуари (в основному жіночі і не дуже страшні), навіть трохи спілкувалась з людьми з цього приводу. З’ясувала для себе, що деякі нащадки жертв репресій  знають і пам’ятають про те, що їх пращурів було репресовано, деякі не знають ("мій дідусь опинився в інтернаті, а що сталося з його батьками, я не знаю").
Але була й інша сторона. Хтось писав доноси, хтось саджав до в’язниць, хтось бив і знущався. У цих людей теж були діти, а зараз є онуки-правнуки. Цікаво, що вони відчувають? "Ачотакова?" "В цьому була історична необхідність?"
Я зустрічала тільки одну людину, яка зізнавалась у тому, що її прадідусі-прабабусі служили чи то поліцаями, чи то в лавах НКВС і робили погані речі. Вона казала про те, що їй важко було визнати, що її родичі робили жахливі речі і їй знадобилося багато внутрішньої роботи, щоб прийняти це, і не кинутися у виправдання, а робити щось, щоб спокутувати у своїх очах наслідки дій її родичів.

А ви зустрічали таких людей? Які вони?
deyatinor: (Default)
Почитала я про обговорення смерті літньої жінки в міліцейському відділку, куди її відвезли з магазину, і згадала випадок, який зі мною стався перед Новим роком.
Я купую їжу в дешевому магазині (одному й тому ж) і перед святом вирішила купити собі харчі і зокрема трохи ікри. Але прийшовши до магазина і поклавши ікру до торби, я зрозуміла, що грошей на неї мені не вистачить, тому витягла ікру і поклала її на місце.
Після того, як я оплатила свої покупки, до мене підійшов охоронець і сказав, що на камері зафіксовано, що я брала ікру, і щоб я показала вміст сумки. Я показала сумку, сказала, що я ікру поклала на місце. Ще один охоронець пішов дивитися на запис камери, в цей час я була біля входу в магазин з першим охоронцем.
Через пару хвилин охоронець повернувся і сказав, що на відео видно, як я поклала ікру назад. Охоронці вибачились, і я пішла додому. Було неприємно, але потім попустило.
В магазин цей я ходжу до сих пір.

А ще я пару тижнів тому бачила як у метро міліціонер стояв на карачках біля літнього чоловіка, який втратив свідомість на станції, і підтримував тому голову, щоб той не вдавився язиком. Люди проходили, деякі зупинялись. Одна жінка принесла води. Потім прийшов напарник міліціонера, приніс нашатир. На той час чоловік прийшов до тями і на цьому місці я пішла далі у справах.
deyatinor: (Default)
...f ще бувають такі штуки, як іронія та глумління долі.
Іронія долі - це, наприклад, коли жінка пише десь в інтернетах про те, як вона вміє вертіти чоловіками, а через два тижні пише до психологічної спільноти крик про допомогу "мій чоловік мене уникає".
А глумління (чи знущання) долі - це коли людина з нетерпінням чогось чекає, а коли воно приходить, то виявляється настільки жахливим, що вона закінчує життя самогубством. Або бажане в процесі свого приходу людину вбиває в буквальному сенсі слова.

Все-таки життя - ірраціональна річ.
deyatinor: (Default)
Як ви знаєте, я співаю в польському хорі у костьолі. І зараз у нас сезон колядок.
Вчора наша хормейстерка видала нам чергову колядку. Коли вона її грала, вона звучала як сентиментальний романс. Відповідно вона й звучала в нашому виконанні. Ми коли її співали, то ледь не заридали всім хором.
Прийшла я додому і вирішила пошукати оригінал. Знайшла.
Так от, в польському оригіналі вона звучить ЗНАЧНО спокійніше.
Чи то національні особливості беруть своє, чи якось текст інтерпретується по-своєму.

deyatinor: (я наблюдаю мир)
Сподіваюсь, ця інформація нікому не знадобиться (приводу не буде), але на всяк випадок.

Розсіяний склероз - захворювання, при якому імунна система людини руйнує захисну оболонку, що покриває нерви (мієлінова оболонка). Даний процес порушує взаємозв'язок між мозком та іншими частинами тіла. У кінцевому рахунку пошкоджуються самі нерви, а це - незворотний процес.

Симптоми розсіяного склерозу різняться в залежності від ступеня і місця пошкодження нервової системи. У важких випадках хворі з діагнозом розсіяний склероз можуть втратити можливість ходити і говорити. Діагностика розсіяного склерозу затруднена на ранніх стадіях, оскільки симптоми захворювання можуть з'являтися і зникати - іноді навіть на місяці.


На поточний момент розсіяний склероз не лікується, але можна полегшити його прояви.

Якщо вам поставили такий діагноз:
- проконсультуйтесь з іншим лікарем. Не всі лікарі в курсі, як правильно визначати розсіяний склероз. А ще є лікарі, які заради грошей нарозповідають вам жахів;
- зробіть додаткові аналізи. Розсіяний склероз визначається на основі декількох аналізів (імунограма, МРТ з контрастом на потужному обладнанні). Одного аналізу недостатньо;
- знайдіть додаткову інформацію та інших людей зі схожими проблемами. Вони вам зможуть щось порадити;
- в Україні існує безкоштовна програма допомоги людям з розсіяним склерозом. Ліки вам повинні видавати безкоштовно, якщо лікар вимагає грошей (особливо якщо вимагає багато) - це привід звернутися до суду, або до організації із захисту прав пацієнтів (я чула про ЮКАБ, можливо, є ще).

Також прийшла інформація, що Мальцев Дмитро Валерійович, зам.зава київської кафедри імунології - не дуже хороша людина. Подробиці тут. Інформація неперевірена.
deyatinor: (я наблюдаю мир)
Дніпропетровці, напевно, бачили у магазинах "Єва" бокси для пожертв. Я теж бачила, але ніколи туди нічого не клала, бо "невідомо, куди підуть ці гроші". А вчора дивилася новини від проекту "Хелпус", на які я підписана, і виявилось, що гроші з пожертв у магазинах "Єва" в Дніпропетровську йдуть до фонду "Щаслива дитина" із Запоріжжя (це той самий фонд, який організував "Хелпус"). Ось пруфлінк - http://deti.zp.ua/print_donations2.php?year=2012&lang=rus&url=1753
Так що я тепер буду перевіряти і по можливості, класти пожертви в подібні бокси.
deyatinor: (Default)
Тут всі висловлюються щодо вбивства журналістів сатиричного журналу, і я висловлюсь.
Я не люблю мусульман. І такі картинки теж. Але вважаю, що вбивати за картинки - все одно, що вбивати за хіджаб.
І мені дуже б не хотілося, щоб цю ситуацію якісь радикальні сили використали як знак, що можна вбивати своїх опонентів. Я дуже не хочу, щоб це вбивство спровокувало якісь погроми чи теракти. Я сподіваюся, що з обох сторін конфлікту знайдуться люди, які зроблять все можливе, щоб не було ескалації насильства.
deyatinor: (Default)

Я тут подивилася фільм "Заповнити пустоту" і його музика точно передає мій настрій зараз.

Співають виконавці 136 псалом, слова можна подивитися тут.
Про фільм можна почитати тут.
Фільм не новорічний, перед переглядом бажано почитати про нього, щоб не було неприємних сюрпризів.
Дякую [livejournal.com profile] multi_mouse  за рецензію, з якої я дізналася про фільм.

March 2020

S M T W T F S
1 234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 2nd, 2025 05:48 am
Powered by Dreamwidth Studios